Kariéra

Senior obchodní manažer - Olomouc

Pro naši mateřskou společnost TSR Czech Republic s.r.o. hledáme kolegu na pozici Senior obchodní manažer pro olomoucký region. TSR Czech Republic s.r.o. je lídrem na českém trhu v oblasti výkupu, zpracování a obchodování se železnými a barevnými kovy. Provozuje více než 30 výkupních a zpracovatelských míst a zaměstnává téměř 450 kolegů na administrativních, provozních pozicích a v managementu. Společnost je součástí mezinárodně působící TSR GROUP, celá skupina je pak součástí koncernu REMONDIS, jednoho ze světově největších poskytovatelů služeb v oblasti recyklace, komunálních a průmyslových služeb a vodního hospodářství. Díky naší činnosti – opakované recyklaci kovových odpadů – přispíváme významnou měrou ke snižování negativních dopadů těžby, transportu a zpracování primárních surovin. Svět kovů je náš svět. Do týmů našich regionálních středisek hledáme nové kolegy do oblasti financí, obchodu a operativního řízení. Přidejte se k nám!

Marek - Obchodní zástupce

Ahoj, jmenuji se Marek a už více než 4 roky pracuji jako obchodník ve společnosti TSR Czech Republic s.r.o. Řeknu Ti, jak to v TSR chodí a uvidíš, jestli tě to zaujme, jako kdysi mne a budeš chtít být členem našeho týmu.

Co znamená být obchodníkem v kovošrotu?

Mojí základní úlohou je budovat dobré jméno naší společnosti. Udržuji vztahy s obchodními partnery a buduji nové vztahy s firmami, které si aktivně vyhledávám ve svěřeném regionu. Výjimečné na mé práci je, že neprodávám „něco“ jako jiní obchodníci – já šrot nakupuji. A svým dodavatelům mohu díky stabilitě a velikosti TSR nabídnout víc, než moje konkurence, například servis na vyšší úrovni. Baví mě, že stále hledám nové výzvy a nové příležitosti.

První měsíc? Školení, školení a zase školení

Celý první měsíc jsem se jen zaškoloval. Můj vedoucí obchodu mi vypracoval plán tak, aby mne kolegové z provozu naučili perfektně poznat druhy materiálů, zkusil jsem si třídění barevných kovů, jak se materiál přejímá, co dělají řidiči a strojníci. Zaškolení bylo hodně důkladné a dodnes z něj těžím v mojí každodenní práci obchodníka. Po zaučení na provoze se mi začali věnovat kolegové obchodníci a seznámili mě s businessem.

Můj pracovní týden

Naplánuji si a následně sjednám schůzky u zákazníků v regionu, denně tak 4-5 jednání. Pokud se jedná o nové akvizice, je zapotřebí umět výborně odprezentovat firemní politiku, správně motivovat partnera ke spolupráci a následně připravit atraktivní cenovou nabídku. Zásadní složkou mé práce je i podpora a péče o stávající zákazníky.

Jsem součástí menšího obchodního týmu a vedoucího obchodu. Nicméně člověk si buduje vztah také s provozem, takže jsme, dá se říct, jedna parta lidí. Já mám skvělý pocit z toho všeho a vím, že se mohu kdykoliv na kolegy obrátit. Kolektiv je tady skvělý, pravidelně se těším na teambuildingy obchodního týmu a TSR setkání provozu a obchodu.

Takřka každý den se zastavím na naší pobočce, abych měl přehled o dění na provoze a komunikoval s provozními kolegy. Dlouhodobě dobré výsledky lze dosahovat jen společně díky perfektní spolupráci obou stran.

Proč TSR?

Možnost kariérního růstu zde není prázdným pojmem. Já osobně jsem před časem přijal výzvu a stal jsem se koordinátorem pro obchod s barevnými kovy pro střední a severní Čechy. Nebylo to však zadarmo – plnil jsem cíle a pracoval na maximum. A při takovém výkonu pak vidím i nadstandardní odměnu ve výplatě, což mě samozřejmě posunuje a motivuje dále. Zároveň jsem po zkušenostech z jiných firem ocenil, že v TSR mají obchodníci i fixní mzdu v reálné výši a ne jen v podobě minimální mzdy s tím, že zbytek doženeš na provizích, jak už to tak bývá.

Projevy důvěry od vedení, možnost být hlavní tváří naší firmy na trhu, dlouhodobá stabilita firmy i v těžkých časech a k tomu určitá míra svobody v plánování podle sebe – to jsou mé důvody pro práci v TSR.