O nás

O společnosti RITSCHNY kovošrot a sběrné surovinySpolečnost RITSCHNY kovošrot a sběrné suroviny s.r.o. vznikla v březnu roku 1994 jako RITSCHNY s.r.o. Od úplného počátku své existence se orientujeme na výkup kovového odpadu barevných kovů od firem opavského regionu. Postupně jsme rozšířili působnost i na okolní oblasti, jako je např. okres Bruntál a Ostrava.

V roce 2000 jsme dosavadní činnost rozšířili o výkup papíru, aku baterií a balící fólie, a tím jsme našim dodavatelům zajistili komplexnější péči o odpadové hospodářství.

Na devíti sběrnách obsluhujeme firemní i drobné zákazníky. Naše sběrny najdete v Opavě – Vávrovicích, Opavě – Předměstí, Hlučíně, Bruntále, Kravařích, Dolním Benešově, Vítkově, Ostravě – Zábřehu a Novém Bohumíně.

V roce 2010 naši pozici na poli zpracovatelů kovových odpadů a barevných kovů posílil vstup nového vlastníka, společnosti TSR Czech Republic s.r.o. která je od roku 2014 výhradním vlastníkem společnosti RITSCHNY kovošrot a sběrné suroviny s.r.o. Díky silnému a stabilnímu vlastníkovi se na nás můžete ve všech případech spolehnout.

Od roku 2007 jsme držiteli certifikátu ISO 9001:2008 Systém řízení jakosti v oboru sběru, třídění a prodeje kovového odpadu, papíru a odpadů barevných kovů, nově recertifikovaného na ISO 9001:2015. Zpracovaný železný šrot, barevné kovy, plast a papír např. tříděním, stříháním, lisováním nebo pálením dodáváme našim tuzemským i zahraničním odběratelům.

Profesionální tým zaměstnanců a dobře vybavené provozy s ohledem na ochranu životního prostředí zajišťují našim zákazníkům prvotřídní servis a postarají se o recyklaci železného šrotu, barevných kovů, plastu i papíru a společně tak pomáháme k ochraně primárních zdrojů a životního prostředí.

Dejte šrotu druhou šanci!